Napalm

..: Budynki :.. ..: Jednostki :.. ..: Misje :.. ..: Porady :.. ..: Instrukcja :..
..: 01 :: 02 :: 03 :: 04 :: 05 :: 06 :: 07 :: 08 :: 09 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :..

MISJA 05


Misja 05 Jak już zapewne zauważyłeś, Humans posiadają Medium Factory. Mogą więc produkować Rocket Launchers i Medium Tanks. Musisz pogodzić się z tym, że posiadane przez Ciebie Light Tanks II i Flamers to zwykłe mięso armatnie. I tak właśnie trzeba przebrnąć przez tę misję. Będzie to jedna z dłuższych batalii w całej grze.

Na początek zablokuj przesmyk na zachodzie. Zbuduj Light Factory na zachód od Command Center. Wybuduj Light Tanks II i czterema z nich zablokuj przejście na wschodzie. Wybuduj Research Center i drugiego Oil Tankera. Na zachód od Light Factory postaw Repair Facility i dalej w tę stronę się kierując - Defence WS02. Postaw ich cztery, a ostatnie ma stać na samym szczycie zbocza. Przy pomocy kilku czołgów można łatwo obronić ten fragment mapy.

Sprawdzaj złoże ropy. W pewnym momencie go zabraknie i trzeba będzie posłużyć się znaną sztuczką. Pamiętaj, aby zawsze po postawieniu nowej wieży wybudować najpierw Oil Drillera, a dopiero później wzmacniać szeregi jednostkiami Light Tanks II i Flamers.

To wszystko wymaga czasu, ale przyniesie rezultaty. Posiadając nadwyżkę pieniążków, podnieś poziom technologiczny baraków i wyprodukuj kilku sabotażystów. Przydadzą się też technicy. Spróbuj również trochę rozbudować bazę na północ. Postaw Defence WS02 za zboczem. Pozwoli Ci to na przesunięcie armii trochę do przodu. Powolutku zbliżaj się coraz bardziej do bazy wroga. W pewnym momencie będziesz w stanie zaatakować wieżę wiertniczą (warto przed atakiem zniszczyć kilka wrogich Oil Tankerów). Posiadając już kontrolę nad tym regionem możesz zablokować przejście. Zbierz w tym miejscu jednostki. Wykonuj zmasowane ataki: co najmniej 10 czołgów i 10 Flamers na wieżyczkę. Wyprodukowanych sabotażystów wykorzystaj do zniszczenia budynków (oczywiście gdy oczyścisz przedpole z wieżyczek).

Najbardziej denerwującą rzeczą w tej misji jest stałe niszczenie i budowa wież wiertniczych na stale wyczerpującym się złożu ropy.